Zaključni dogodek, ki je združil projektne partnerje, deležnike, strokovnjake in predstavnike tiska, je organizirala Metropolitanska občina Izmir. Slovenski partnerji so imeli priložnost sodelovati na daljavo. Regionalna razvojna agencija Ljubljanske urbane regije (RRA LUR) je v projektu odigrala koordinacijsko vlogo, medtem ko sta Mestna občina Ljubljana in DOPPS – Birdlife Slovenija prispevala strokovno znanje. V imenu RRA LUR je občinstvo nagovorila Brina Medvešček, med uvodnimi govorci so bili še Şafak ARSLAN, Doga Dernegi Birdlife International, Neptün SOYER, predsednica upravnega odbora Zveze kmetijskih in drugih zadrug za kmetijski razvoj v Izmirju (S.S. Köy-Koop İzmir Union) in Ziya ÇAVDAR, vodja oddelka za kmetijske storitve pri Metropolitanski občini Izmir.
V okviru projekta je bilo izvedenih več aktivnosti, ključno težo pa sta nosili dve strokovni konferenci. Prva je potekala v septembra v Ljubljani v organizaciji slovenskih partnerjev, pospremili pa so jo s študijskim obiskom Ljubljanskega barja. Oktobra 2024 so se projektne ekipe zbrale v Izmirju in po bogatem konferenčnem dnevu obiskale še delto reke Gediz. Niz dogodkov je omogočil intenzivno izmenjavo znanj in najboljših praks na področju upravljanja suše in ohranjanja mokrišč, kar je neposredno prispevalo k razvoju akcijskega načrta.
Akcijski načrt za zaščito mokrišč in upravljanje suše za Izmir in Ljubljano je bil zasnovan po izvedbi projektnih aktivnosti na osnovi politik in priporočil za ublažitev suše in ohranitev mokrišč v urbanih in podeželskih okolij na EU ravni, pridobljenih izkušenj in izmenjanih znanj ter praktičnih rešitev za trajnostno kmetijstvo in upravljanje vodnih virov. Načrt bo do konca leta 2024 objavljen v turškem, angleškem in slovenskem jeziku, kar simbolizira partnerstvo med obema mestoma.
Konferenca v Izmirju je omogočila razpravo o novo zasnovanem akcijskem načrtu, močno pa je poudarila vlogo mednarodnih partnerstev pri obravnavanju globalnih okoljskih izzivov. Obe mesti bosta imeli koristi od novega načrta, ki ponuja strateške korake za izboljšanje odpornosti na podnebne spremembe, prav mreža povezav in izmenjane izkušnje med Izmirjem in Ljubljano pa dokazujejo moč mednarodnega sodelovanja pri doseganju trajnostne urbane prihodnosti in zaščiti vitalnih ekosistemov mest.