Njihovo elektrarno sestavlja 176 fotonapetostnih modulov na 600 kvadratnih metrih. Na leto bodo proizvedli približno 64.300 kilovatnih ur električne energije, kar v celoti zadošča potrebam delovanja podjetja. Tako so si zagotovili popolno električno samooskrbo, hkrati pa so poskrbeli tudi za znižanje svojih emisij CO2 in optimizacijo stroškov.
Si predstavljate, koliko je 65.000 kilovatnih ur električne energije? Če bi želeli isto količino pridobiti iz klasičnih virov na osnovi fosilnih goriv, bi s tem proizvedli približno 46 ton CO2. Ker gre za precej abstraktno količino, jo najlažje prikažemo s pomočjo različnih praktičnih primerjav spodaj.
S pomočjo sodobne tehnologije lahko delovanje elektrarne spremljajo v spletnem portalu. Tako lahko v vsakem trenutku preverijo, koliko energije trošijo in koliko je proizvajajo fotonapetostni paneli na strehi objekta. Podatki se zbirajo v bazi, ki omogoča oblikovanje različnih analiz in grafičnih predstavitev. Na grafu spodaj je časovni prikaz lastne porabe in proizvodnje energije na izbran dan v mesecu - za primer je izbran sončen dan. Priložena shema (tudi prikazana spodaj) pa prikazuje sprotno spremljanje pretoka energije med sončno elektrarno, skupno porabo v podjetju in zunanjim električnim omrežjem.
Postavitev sončne elektrarne je eden izmed korakov v smeri zmanjševanja negativnih vplivov na okolje. Poleg tega, da tovrstne ukrepe že nekaj časa uvajajo v svojem podjetju, npr. z lastno stiskalnico odpadne pakirne embalaže, posodabljanjem voznega parka z bolj ekološkimi vozili in digitalizacijo poslovanja, bodo v prihodnje k temu še aktivneje vzpodbujali tudi svoje stranke.