Občine: Brežice, Kostanjevica na Krki, Krško, Radeče, Sevnica Občine: Benedikt, Cerkvenjak, Cirkulane, Destrnik, Dornava, Duplek, Gorišnica, Hajdina, Hoče-Slivnica, Juršinci, Kidričevo, Kungota, Lenart, Lovrenc na Pohorju, Majšperk, Makole, Maribor, Markovci, Miklavž na Dravskem polju, Oplotnica, Ormož, Pesnica, Podlehnik, Poljčane, Ptuj, Rače-Fram, Ruše, Selnica ob Dravi, Slovenska Bistrica, Središče ob Dravi, Starše, Sveta Ana, Sveta Trojica v Slovenskih goricah, Sveti Andraž v Slovenskih goricah, Sveti Jurij v Slovenskih goricah, Sveti Tomaž, Šentilj, Trnovska vas, Videm, Zavrč, Žetale Občine: Borovnica, Brezovica, Dobrepolje, Dobrova-Polhov Gradec, Dol pri Ljubljani, Domžale, Grosuplje, Horjul, Ig, Ivančna Gorica, Kamnik, Komenda, Litija, Ljubljana, Log - Dragomer, Logatec, Lukovica, Medvode, Mengeš, Moravče, Škofljica, Šmartno pri Litiji, Trzin, Velike Lašče, Vodice, Vrhnika Občine: Bloke, Cerknica, Ilirska Bistrica, Loška dolina, Pivka, Postojna Občine: Ajdovščina, Bovec, Brda, Cerkno, Idrija, Kanal ob Soči, Kobarid, Miren-Kostanjevica, Nova Gorica, Renče-Vogrsko, Šempeter-Vrtojba, Tolmin, Vipava Občine: Apače, Beltinci, Cankova, Črenšovci, Dobrovnik, Gornja Radgona, Gornji Petrovci, Grad, Hodoš, Kobilje, Križevci, Kuzma, Lendava, Ljutomer, Moravske Toplice, Murska Sobota, Odranci, Puconci, Radenci, Razkrižje, Rogašovci, Sveti Jurij ob Ščavnici, Šalovci, Tišina, Turnišče, Velika Polana, Veržej Občine: Črnomelj, Dolenjske Toplice, Kočevje, Kostel, Loški Potok, Metlika, Mirna, Mirna Peč, Mokronog-Trebelno, Novo mesto, Osilnica, Ribnica, Semič, Sodražica, Straža, Šentjernej, Šentrupert, Škocjan, Šmarješke Toplice, Trebnje, Žužemberk Občine: Ankaran, Divača, Hrpelje-Kozina, Izola, Komen, Koper, Piran, Sežana Občine: Hrastnik, Trbovlje, Zagorje ob Savi Občine: Bistrica ob Sotli, Braslovče, Celje, Dobje, Dobrna, Gornji Grad, Kozje, Laško, Ljubno, Luče, Mozirje, Nazarje, Podčetrtek, Polzela, Prebold, Rečica ob Savinji, Rogaška Slatina, Rogatec, Slovenske Konjice, Solčava, Šentjur, Šmarje pri Jelšah, Šmartno ob Paki, Šoštanj, Štore, Tabor, Velenje, Vitanje, Vojnik, Vransko, Zreče, Žalec Občine: Črna na Koroškem, Dravograd, Mežica, Mislinja, Muta, Podvelka, Prevalje, Radlje ob Dravi, Ravne na Koroškem, Ribnica na Pohorju, Slovenj Gradec, Vuzenica Občine: Bled, Bohinj, Cerklje na Gorenjskem, Gorenja vas-Poljane, Gorje, Jesenice, Jezersko, Kranj, Kranjska Gora, Naklo, Preddvor, Radovljica, Šenčur, Škofja Loka, Tržič, Železniki, Žiri, Žirovnica Vransko
DANES
19°C
5°C
JUTRI
20°C
6°C
Oceni objavo

Umetni materiali ne poškodujejo nohtov

Pogosto se za uporabo permanentnih lakov ali geliranja nohtov stranke ne odločajo, ker so mnenja, da bodo nohti po odstranitvi teh materialov uničeni. Pogosto prepričanje je,  da med uporabo nohti ne dihajo in da nikoli več ne bodo prišli nazaj v normalno (zdravo) stanje, v kakršnem so bili pred nanosom omenjenih materialov. Naj razbijem dva najpogostejša mita v zvezi s tem.

»Nohti dihajo«

Zagotovo ste že kdaj slišale prijateljico, ki je rekla, da mora prenehati z uporabo permanentnega laka ali podaljševanja nohtov, ker morajo spet malo zadihati. Kaj je želela s tem povedati? Naj si nohti odpočijejo od umetnih mas ali da nohti dejansko potrebujejo prost dostop kisika preko nohtne površine? Običajno pomeni slednje. Naj vam pojasnim, da nohti ne dihajo. Sestavljeni so iz odmrlih celic keratina, enako kot lasje. Če bi bili naši nohti in lasje živi, bi nas bolelo ob striženju in piljenju, vendar nas ne. Ker gre pri nohtih za mrtve celice, te ne potrebujejo kisika in ga tudi ne morejo vsrkavati. Kisik pa potrebuje nohtna posteljica, to je del nohta, na katerem leži noht. Ampak tudi tega procesa umetni materiali na nohtu ne zavirajo, saj nohtna posteljica kisik, ki ga potrebuje, pridobi iz krvnega obtoka, je namreč zelo dobro prekrvavljena. V nobenem primeru torej kisika niti noht niti nohtna plošča ne dobita iz zraka. Zato odstranjevanje umetnih materialov, z namenom »dihanja« nohtov, da bi bili bolj zdravi in bi hitreje rasli, nikakor ni potrebno.

 

Drugi problem, na katerega bi se želela osredotočiti, je: »Nohti se z uporabo umetnih mas zelo poškodujejo in tanjšajo«. Sam nanos umetnih mas skoraj ne vpliva na noht. Težava lahko nastane pri odstranjevanju. Zato vam svetujem,  da ste previdni pri tem, kdo odstranjuje umetni material z vaših nohtov in na kakšen način. Nikakor ne počnite tega sami, pač pa obiščite kozmetični salon, za katerega ste prepričani, da vam v njem nohtne stilistke ne bodo uničile nohtov in najpomembneje   pustite jim, da opravijo svoje delo.

Kaj želim s tem povedati? Ko se odstrani umetni material z nohtov, so ti na otip mehkejši, kot so bili prej. Razlog je v tem, da če želimo, da nam umetni materiali obstojijo na nohtih dlje časa, je potrebno nohte zelo dobro razmastiti. V primeru, da je na nohtih še kaj maščobe, bo nanešen material že po dnevu ali dveh odpadel oziroma se sploh ne bo oprijel nohtov. Prav tako po nanosu laka ali umetnih mas maščoba in vlaga, ki ju proizvede naše telo, prehaja v nohtno ploščo (noht) počasneje, a ne skrbite, vaši nohti bodo po 12 urah ponovno takšni, kot so bil. Če so na vaših nohtih uporabljeni kvalitetni izdelki, prav tako pa je nohtna stilistka, ki vam jih nanaša, ustrezno usposobljena, se vam ni potrebno bati, da bi se vaši nohti poškodovali.

 

Katja Marn

Oglejte si tudi