30°C
30°C

Tekmovanje za Razvojni pokal 2024 je prinesel dobre rezultate za Ravenske plavalce

Minuli vikend je v Mariboru potekalo moštveno in posamično prvenstvo za kategorijo deklic in dečkov ter mlajših deklic in dečkov.

Mlade plavalka in plavalci Plavalnega kluba (PK) Fužinar so zopet odplavali odlične rezultate ter osvojili veliko diplom in medalj.

V prvem dnevu prvenstva so plavalke in plavalci dosegali naslednje rezultate:

V kategoriji deklic in dečkov sta bronasti medalji osvojila Aleksandra Gnamuš Šlebnik na 200 m mešano ter Clemens Salzmann na 50 m delfin.

Med mlajšimi letniki je priznanja osvojil Max Koren za 1. mesto na 400 m prosto ter 3. mesto na 100 m hrbtno.
Po prvem dnevu tekmovanja so dečki in deklice zasedali 5. mesto, mlajši dečki in mlajše deklice pa 6. mesto.

Tudi drugi dan prvenstva so plavalci in plavalke Fužinarja nadaljevali z odličnimi nastopi:

Med deklicami in dečki je medalje osvojila Aleksandra Gnamuš Šlebnik 2 x srebro na 50 m prsno in 200 m hrbtno.

Med mlajšimi letniki je priznanja osvojil Max Koren za 1. mesto na 200 m prosto in 3. mesto na 200 m hrbtno.

Med mlajšimi dečki in mlajšimi deklicami so medalje osvojili Gaja Vidrih zlato na 50 m prosto in bron na 400 m mešano, medtem, ko je Tim Verlak osvojil zlato na 200 m prosto in srebro na 50 m prosto

Priznanje v mlajšem letniku je osvojil Anže Kos je 1. mesto na 200 m hrbtno in 2. mesto na 50 m prsno

V finalih so navijali še za Clemensa SalzmannaZaro Knez in Pio Božič.

Potekala je tudi podelitev plaket in pokalov za razvrstitev v Razvojnem pokalu.

Rezultati so bili naslednji:

• Med mlajšimi dečki je Tim Verlak bil 4., Luka Plesec pa 13.
  • Med mlajšimi deklicami je bila Gaja Vidrih 5.
  • Med dečki je Max Koren zasedel skupno 6. mesto, med deklicami pa sta bili Lija Helbl 9. in Maša Koren 11.

Za mlade plavalke in plavalce Fužinarja je bil uspešen vikend, dosegli so izjemne rezultate. Čestitke vsem udeležencem in veliko uspeha na prihodnjih tekmovanjih.

Vir: ravne.si