33°C
34°C
17°C

Ekipno državno prvenstvo v karateju

V nedeljo, 9. junija 2024, je v športni dvorani ŠIC Ljutomer potekalo ekipno državno prvenstvo v karateju. Tekmovanja se je udeležilo 34 klubov, iz tega sestavljenih 92 tekmujočih ekip. Polzelski klub so zastopale štiri ekipe in osvojile tri kolajne.

Tekmovalci Karate kluba Polzela so se ponovno izkazali. Na omenjenem tekmovanju so osvojili dve srebrni kolajni in eno bronasto. Prvo srebrno kolajno so dosegli tekmovalci v kategoriji ekipno borbe dečki: Žan Goričan, Filip Abraham in Žiga Debeljak. Drugo mesto je dosegle tudi ekipa članic: Laura Bergant in Nika Šenica. Tretje mesto je dosegla ekipa mlajših kadetov: Tjan Mešič, Maks Vidmajer, Žan Novak in Nino Mlakar. Žal je v borbi za tretje mesto izgubila ekipa kadetov in tako ostala brez odličja: Ažbe Mlačnik, Matic Čeh in Luka Vreček.

Izpostavljamo še Benjo Mešič, ki je postala državna prvakinja z ekipo Shotokan Kranj, in podprvakinjo Julijo Rožič z ekipo TVD Partizan Ljutomer.