Svetovni dan Zemlje vsako leto praznujemo 22. aprila in je priložnost, da se vsi skupaj spomnimo, kako pomembno je varovati ter spoštovati naš planet. Letos se je temu prazniku ponovno poklonila tudi Občina Polzela. V sodelovanju s TIC Polzela, Vrtcem Polzela in Osnovno šolo Polzela smo pripravili lep dogodek, posvečen naši naravi.
Pred grajskim poslopjem gradu Komenda smo s skupnimi močmi ustvarili novo gredico, posejano s sončnicami – simbolom topline, svetlobe in povezanosti z naravo. Sončnično seme nam je z velikodušnostjo podarila Čebelarska zveza Slovenije, za kar se jim iskreno zahvaljujemo. Vsak otrok je z veseljem posejal svoj del semen iz vrečice, ki jo je prejel, s tem pa tudi simbolično prispeval k skrbi za okolje ter krepitvi zavedanja o pomembnosti čebel in rastlin za naš planet. Skupaj smo ustvarili majhen, a pomenljiv korak v smeri bolj zelene prihodnosti.
Dogodek je spremljal tudi kratek kulturni program, ki so ga pripravili otroci iz vrtca in učenci šole. Z glasbo, recitacijami in nasmehi so pokazali, kako že najmlajši razumejo pomen spoštovanja do narave. Ob zaključku smo vsakemu otroku v zahvalo in kot simbolično darilo podarili cvetni prah – vir hranil za čebele in dragocen dar narave tudi za človeka. Manjkal pa ni niti sladek priboljšek.
Iskrena hvala vsem, ki ste sodelovali ter s svojo prisotnostjo soustvarili lep in srčen dan v znamenju spoštovanja do naše matere narave. Naj nas sončnice, ki bodo poleti zacvetele pred gradom Komenda, vsak dan znova opomnijo, da lahko s skupnimi močmi sejemo semena boljšega sveta.
Lidija Praprotnik