Otroški festival gledaliških sanj nas bo tudi letos popeljal po gledaliških uprizoritvah osnovnošolskih gledaliških in improvizatorskih skupin.
DATUMI:
3. - 5. april in 8. - 11. april 2024: dnevi gledaliških predstav
12. april 2024: Impro dan
14. april 2024: zaključna prireditev
Festival spodbuja kulturno-umetniško izražanje in ustvarjanje otrok in mladih, poudarja pomen in moč uprizarjanja vrstnikov za vrstnike, ustvarja skupnost kulturno osveščenih, aktivnih in povezanih mladih posameznikov. Mladi dobijo izkušnjo nastopanja na profesionalnem odru, možnost, da se njihove zgodbe sliši, priložnost, da se predstavijo svojim vrstnikom in uresničijo gledališke sanje. Mentoricam in mentorjem dramskih in improvizacijskih skupin festival predstavlja enkratno priložnost spoznavanja in druženja z drugimi mentoricami in mentorji, izmenjavo metod in načinov dela, uvid v delo ostalih mentoric in mentorjev, pridobitev strokovnih napotkov s strani članov žirije ter pridobivanje novih zamisli in idej.
PETEK, 5. APRIL 2024
TERMIN | ŠOLA | PREDSTAVA | PRIMERNA ZA |
9.00 – 9.30 | OŠ Riharda Jakopiča | Sneguljčica | vrtec, I., II., III. triada |
9.45 – 10.15 | OŠ Veliki Gaber | O škratu in fantu, ki sta rešila gozd | vrtec, I., II., III. triada |
10. 30 – 11.00 | OŠ Naklo | Od kod si, kruhek? | vrtec, I. triada |
11.15 – 11.55 | OŠ Naklo | 20. in 21. stoletje – dramski omnibus | III. triada |
12.10 – 12.55 | POGOVOR Z ŽIRIJO |
PONEDELJEK, 8. APRIL 2024
TERMIN | ŠOLA | PREDSTAVA | PRIMERNA ZA |
9.00 – 9.30 | OŠ narodnega heroja Maksa Pečarja | Palčič | vrtec, I. triada |
9.45 – 9.55 | OŠ Oskarja Kovačiča | Pobegli objem | vrtec, I. triada |
10.10 – 10.40 | KPD Josip Lavtižar Kranjska Gora | Polonca in prijatelji | vrtec, I. triada |
10.55 – 11.20 | OŠ Bistrica | Pavliha noče v šolo | vrtec, I., II. triada |
11.35 – 12.00 | OŠ Šmartno pod Šmarno goro | Gospodična Medična | vrtec, I., II. triada |
12.15 – 13.00 | POGOVOR Z ŽIRIJO |
TOREK, 9. APRIL 2024
TERMIN | ŠOLA | PREDSTAVA | PRIMERNA ZA |
9.00 – 9.40 | OŠ Sostro | Miši v operni hiši | I., II., III. triada |
9.55 – 10.15 | OŠ Griže | Izgubljena snežinka | vrtec, I., II. triada |
10.30 – 11.05 | OŠ Sostro | O kuri, ki je izmaknila pesem | I., II. triada |
11.20 – 12.00 | OŠ Davorina Jenka Cerklje na Gorenjskem | Bozonkino maščevanje | III. triada |
12.15 – 12.45 | OŠ Brezovica pri Ljubljani | Škrat Kuzma dobi nagrado | I. triada |
13.00 - 13.45 | POGOVOR Z ŽIRIJO |
SREDA, 10. APRIL 2024
TERMIN | ŠOLA | PREDSTAVA | PRIMERNA ZA |
9.00 – 9.15 | OŠ Franceta Bevka | Primer: Babičina žara | II. triada |
9.30 – 10.00 | OŠ Božidarja Jakca | Kok ti men zdej dol visiš | II., III. triada |
10.15 – 10.45 | OŠ Božidarja Jakca | Pekarna Mišmaš | I. triada |
11.00 – 11.35 | DOŠ Dobrovnik | Vivit Amor (v madžarščini, z nadnapisi) | II., III. triada |
11.50 – 12.10 | OŠ Puconci, POŠ Mačkovci | Od kod si, kruhek? | vrtec, I. triada |
12.25 – 12.55 | OŠ Hinka Smrekarja | Štiri afne in Andrejka | II. triada |
13.10 – 13.55 | POGOVOR Z ŽIRIJO |
ČETRTEK, 11. APRIL 2024
TERMIN | ŠOLA | PREDSTAVA | PRIMERNA ZA |
9.00 – 9.35 | OŠ Louisa Adamiča in KD Teater Grosuplje | Pika Nogavička | vrtec, I. triada |
9.50 – 10.25 | OŠ Staneta Žagarja Kranj | Deseti raček | I., II., III. triada |
10.40 – 11.15 | OŠ Martina Krpana | Smetnjak | II., III. triada |
11.30 – 11.50 | OŠ Gornji Petrovci | Živini prijatelji | II. triada |
12.05 – 12.35 | Otroški kulturni center Beograd | Upor/Bunt (v srbščini, z nadnapisi) | II., III. triada |
12.50 – 13.35 | Pionirski dom – Center za kulturo mladih | V iskanju… | II., III. triada |
12.50 – 13.35 | POGOVOR Z ŽIRIJO |
PETEK, 12. APRIL 2024
TERMIN | ŠOLA | PREDSTAVA | PRIMERNA ZA |
9.00 – 9.40 | OŠ NHR Hrastnik, POŠ Dol pri Hrastniku | 1500 lajkov | III. triada |
9.55 – 10.25 | DOŠ I Lendava | Mi | II., III. triada |
10.40 – 11.00 | POGOVOR Z ŽIRIJO | ||
11.00 – 14.00 | IMPRO DAN |
|
|