Kjub temu, da se zavedamo dejstva, da smo si ljudje med seboj različni, mnogokrat ne razumemo, zakaj je nekdo drug odreagiral popolnoma drugače, kot bi v isti situaciji odreagirali sami. Zavedamo se dejstva, da nismo vsi nadarjeni za isto stvar in da nihče ni talentiran za vsa področja življenja, posla, športa... Vsakdo si o sebi želi imeti dobro mnenje. Večino medsebojnega delovanja ljudi lahko razložimo kot prizadevanje posameznikov, da dosežejo ali povečajo občutek samospoštovanja.
Na intenzivni praktični delavnici boste spoznali tehnike in veščine komuniciranja ter uporabo čustvene inteligence s pomočjo štirih vedenjskih tipov.
Pogosto pridemo v situacijo, kjer lahko s poznavanjem in prepoznavanjem tipa osebnosti rešimo problem na enostavnejši način, ker sogovornika lažje razumemo in se tudi lažje prilagodimo komunikaciji. Vsak izmed nas ima prevladujoči temperament, ki je pri nekaterih manj opazen, pri drugih bolj, vendar kljub temu spoznati in označiti prevladujočo značilnost pri koleriku - »močan«, prisangviniku – »popularen«, pri melanholiku – »popoln« in pri flegmatiku – »miren« ni dovolj!
Tako boste na praktični delavnici obravnavali vrsto značilnosti vsakega temperamenta in načine prepoznavanja, na primer posameznik s prevladujočim temperamentom kolerika lahko v trenutku prepriča v svoje vodstvene sposobnosti in odločnost, ker ima rad nove izzive, a kaj ko vztraja pri svojem tudi takrat, ko nima prav, skoraj nikoli ne bomo mogli prekiniti prijateljstva z družabnim sangvinikom, a kaj ko se ne drži rokov in išče opravičila, v timu si zagotovo ne želite imeti prevladujočihmelanholikov kadar je čas za dokončanje naloge kratek, saj pod pritiskom ne morejo razviti svojih sposobnosti, zatečejo se v osamo in brezenergetsko stanje, so pa zaželeni del tima, ker so organizirani in natančni, torej kako jih motivirati, ko jim pade energija in jih vodijo temne misli?! Če želite v timu mir in duhovitost, vključite flegmatika, a vedeti morate, da ne mara sprememb in preganjanja.
Delavnica bo potekala popolnoma interaktivno, udeleženci boste sodelovali z igro vlog pri praktičnih primerih, potekala pa bo tudi analiza le-teh. Trening igre nasprotnih temperamentov vam bo omogočil povečanje empatije do drugačnih od njih ter jim omogočil lažje prepoznavanje njihovih lastnosti, kot tudi lažje obvladovanje konfliktov v prihodnje.
Več o vsebini praktične delavnice si lahko preberete tukaj.
Program
- Kako naše zaznavanje vpliva na naše vedenje do drugih?
- Kako zaznavamo sebe in kako nas zaznavajo drugi.
- Štirje osnovni vedenjski tipi.
- Kako jih prepoznamo.
- Kakšen je naš prevladujoči vedenjski tip.
- Katere so naše prednosti in slabosti.
- Kako lahko izkoristimo ta spoznanja za izboljšanje komunikacije s sodelavci ali strankami.
- Praktični primeri in analiza.
- Obvladovanje konfliktov.
- Aktivno poslušanje.
- Akcijski načrt: kako najbolje izkoristiti povratno informacijo iz analize persolog
Predavateljica
Liljana Cvjetičanin, dipl. psih., kinetik* in grafolog
Več informacij: http://www.agencija-poti.si/si/izobrazevanje/73692,181164/podrobno.html