Vida Furlan,
violončelo
Hermina Hudnik, klavir
•
Aljaž Sečnik, saksofon
Sven Brajković, klavir
Spored:
Matija Krečič (1988):
Sonata za violončelo in klavir
1. Desideratio
Max Bruch (1838–1920):
Kol nidrei
Gaspar Cassadó (1897–1966):
Suita za violončelo solo
*
Matej Bonin (1986):
Momentum II za altovski saksofon in klavir
Jean-Denis Michat (1971):
Shams: Koncert za altovski saksofon in 11 inštrumentov
Vida Furlan je svojo glasbeno pot začela pri osmih letih v Glasbeni
šoli Vinka Vodopivca v Ajdovščini pri profesorici Tini Rejc Krošelj in
profesorici Poloni Repše. Trenutno obiskuje četrti letnik violončela na
Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani v razredu profesorice Karmen
Pečar Koritnik. Leta 2021 je osvojila prvo nagrado na mednarodnem tekmovanju
Petar Konjović v Beogradu, letos pa tretjo nagrado in zlato priznanje na
državnem tekmovanju Temsig. Svoje znanje redno izpopolnjuje na mojstrskih
tečajih tako doma kot v tujini pri priznanih profesorjih, kot so: Thomas
Carrol, Danjulo Ishizaka, Istvan Vardai, Denis Shapavalov, Igor Mitrović, Miloš
Mlejnik in Monika Leskovar. Vida že tretje leto igra v ansamblu Cello
attacca!!, pod mentorstvom Karmen Pečar Koritnik. Od leta 2019 je članica
Glasbenega društva Nova, kjer je zadnje leto tudi umetniški vodja komornega
orkestra.
Hermina Hudnik je diplomirala na Akademiji za glasbo v Ljubljani v razredu prof. Andreja Jarca. Deluje kot korepetitorka na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana. Nastopa v duu z violončelistom Milanom Hudnikom in drugimi slovenskimi glasbeniki.
*
Saksofonist Aljaž Sečnik se je rodil leta 2002 v Ljubljani. Saksofon je začel igrati pri desetih letih v Glasbeni šoli Emil Adamič pri profesorju Janezu Benku. Leta 2019 se je vpisal na Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana. V razredu profesorja Jana Gričarja je leta 2023 uspešno maturiral, zdaj pa študij nadaljuje na Akademiji za glasbo v Ljubljani v razredu profesorja Miha Rogine. Redno se udeležuje tudi seminarjev z najbolj znanimi profesorji, kot so; Claude Delangle, Vincent David, Makoto Hondo, Mariano García, Antonio García Jorge, Joonatan Rautiola, Nicolas Arsenijevic, Christian Wirth, Sandro Compagnon, Asya Fateyeva, Gerald Preinfalk, Paweł Gusnar in drugi. Svoje obzorje širi tudi na področje dirigiranja in ustvarjanja priredb ter skladanja za različne zasedbe, od komornih skupin pa do orkestrov. Udeležuje se tudi seminarjev dirigiranja. Do nedavnega je bil tudi član saksofonskega orkestra SOS, s katerim je krstno izvedel svojo skladbo.
Sven Brajković je hrvaški pianist, ki se je že izkazal v svoji generaciji z aktivno koncertno dejavnostjo in s sodelovanjem na številnih uglednih domačih in mednarodnih klavirskih tekmovanjih. Sodeloval je na več kot 40 regionalnih, državnih in mednarodnih tekmovanjih ter osvojil 20 prvih mest. Redno nastopa na uglednih festivalih na Hrvaškem, Nizozemskem, v Ameriki, Avstriji in Sloveniji, kjer je imel odmevne nastope in se izpopolnjeval pod vodstvom priznanih svetovnih in domačih pedagogov. Študiral je na Akademiji za glasbo v Zagrebu, odšel na študentsko izmenjavo v Hangzhou na Kitajskem in svoje znanje izpopolnjeval na Akademiji za glasbo Ljubljana v razredu prof. Serdarja. Je prejemnik rektorjeve nagrade Univerze v Zagrebu in Prešernove nagrade Univerze v Ljubljani. Zaposlen je kot redni korepetitor na Akademiji za glasbo Ljubljana.