28°C

Proslava ob zaključku šolskega leta in dneva državnosti v OŠ Voličina

V Kulturnem domu Voličina je bila 16. junija proslava ob zaključku šolskega leta in v počastitev dneva državnosti, ki so jo pripravili učenci in učitelji OŠ Voličina. Proslava je bila vrhunsko izvedena, zabavna, sproščena, originalna, z vsebinskim sporočilom. Govornika na prireditvi sta bila ravnatelj Anton Goznik in župan mag. Janez Kramberger, ki je uspešnim učencem podelil priznanja.

PRIZNANJA ŽUPANA SO PREJELI:
  • ANAMARI FIRBAS je na natečaju najboljših izdelkov v projektu Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo osvojila 3. mesto, mentorica Simona Čuček.
  • TAI KMETIČ je na 52. tekmovanju mladih glasbenikov Slovenije v disciplini tolkala v kategoriji 1c osvojil zlato plaketo.
  • LUKA SIMONIČ je na mednarodnem plesnem tekmovanju Rolly open v mariborski Dvorani Tabor v kategoriji duet Urban (hip-hop) osvojil zlato medaljo.
  • JAŠA VRČKO je zmagal na mednarodnem tekmovanju v wakeanju na Krku, ki je štelo kot hrvaško državno prvenstvo.
  • MAKS ŠEŠERKO je na državnem tekmovanju iz znanja zgodovine osvojil zlato priznanje, mentor Dejan Kramberger.
  • JURE SIRK je na državnem tekmovanju iz znanja biologije osvojil zlato Proteusovo priznanje, mentorica Janja Horvat.
  • NEJA DITNER, VITA MUNDA IN NEŽA KUHAR so na 24. državnem tekmovanju društva pljučnih in alergijskih bolnikov Slovenije Zdrav dih za navdih, z raziskovalno nalogo Alergije, osvojile najvišje priznanje Zlato trstiko, mentorica Janja Horvat.
  • JULIJA HORVAT je na državnem prvenstvu šolskega plesnega festivala v latinsko-ameriških plesih osvojila 3. mesto in prejela zlato priznanje, mentorica Petra Cvikl Marušič. Julija je s člansko ekipo KMN Slovenske gorice v sezoni 2022/23 osvojila 2. mesto v državnem prvenstvu v futsalu za ženske.
  • MIJA MARUŠIČ je na državnem prvenstvu šolskega plesnega festivala v latinsko-ameriških plesih osvojila 3. mesto in prejela zlato priznanje, mentorica Petra Cvikl Marušič. Mija pleše pri plesni šoli Tovarna plesa in je s skupino Moderni člani na mednarodnem tekmovanju Dance challenge v Samoborju, Dance cup v Križevcih, Libero dance festu v Dobrovi in Rolly open v Mariboru osvojila 1. mesto ter na World Dance Masters - DanceStar v Poreču 2. mesto.
  • RENE MARIN je na državnem tekmovanju iz konstruktorstva in obdelave gradiv v kategoriji les osvojil zlato priznanje, mentorica Janja Horvat.
  • AMBROŽ KURNIK je na državnem tekmovanju iz konstruktorstva in obdelave gradiv v kategoriji les osvojil zlato priznanje, mentorica Janja Horvat.
  • ALEN SUŽNIK je na državnem tekmovanju iz znanja matematike osvojil zlato Vegovo priznanje, mentorica Natalija Ornik Kramberger.

(vir: Facecbook - Občina Lenart)