Pri Lenartu v Slovenskih goricah so odkrili spominsko ploščo slovenskemu narodnjaku, lenarškemu županu, voditelju Sokola, odvetniku in velikemu Maistrovemu podporniku.
Letošnje, že 38. Maistrove spominske prireditve v občini Lenart, so letos posvetili spominu na dr. Milana Goriška, ki je pred 120-timi leti prišel v Lenart in v tem kraju pustil globoke sledi. Ob tej priložnosti so mu na hiši, v kateri je uradoval na današnji Ptujski cesti 1 nasproti stare šole, odkrili spominsko ploščo. Leta 1918 je dr. Gorišek vodil lenarški Narodni svet ter zbiral živež za pomoč Maistrovi slovenski vojski. Prav tako je generalu pomagal z denarjem tamkajšnje Hranilnice. Spominsko ploščo so odkrili Goriškov vnuk dr. Borut Gorišek, predsednik mariborskega Domovinskega društva generala Maistra prof. Aleš Arih in lenarški župan mag. Janez Kramberger. Slovesnosti so se s praporom udeležili tudi predstavniki Območnega združenja veteranov vojne za Slovenijo Lenart pod vodstvom predsednika Jožefa Majcenoviča, med visokimi gosti pa sta bila tudi Maistrov vnuk Borut Maister in predsednica Zveze društev generala Maistra Slovenije Lučka Lazarev – Šerbec.
Po odkritju spominske plošče na hiši Ptujska cesta 1, ki so ga pospremili zvoki lenarškega pihalnega orkestra MOL, je bila v domu kulture še proslava, na kateri je bil slavnostni govornik župan mag. Janez Kramberger. Izpostavil je Maistrove vrednote in opozoril na potrebo po strpnosti, medsebojnem razumevanju, spoštovanju in sodelovanju. Zgodovina niso samo veliki svetovni dogodki in vojne, temveč jo vedno in povsod pišejo ljudje, ki jo s svojimi dejanji tudi sooblikujejo. Zato se jih je treba spominjati in ceniti njihov prispevek za dobro skupnosti in države. Med ljudmi, ki so v preteklosti veliko prispevali k razvoju Lenarta, je bil tudi dr. Milan Gorišek. Nekoč podobno kot Maister preveč pozabljen, zdaj pa dokončno vrnjen v javni in zgodovinski spomin, je dejal župan mag. Kramberger in posebej pozdravil člane družin Gorišek, Dougan in Svetel, potomce in sorodnike dr. Milana Goriška.
V kulturnem programu, ki ga je vodila Darinka Čobec, so nastopili Cici pevski zbor OŠ Lenart, Cerkveno – prosvetni pevski zbor KD Sv. Ana, recitatorska skupina OŠ Lenart (Aurora Lorber, Špela Lorenčič in Ivana Žurman), flavtistka in pianist Saraja Lorenc in David Lorenčič iz Konservatorija za glasbo in balet Maribor in citrarka Franja Janež. V imenu družin Gorišek, Dougan in Svetel sta se občini Lenart in Maistrovemu društvu zahvalili prof. dr. Jelka Reberšek Gorišek, sicer soproga Goriškovega vnuka dr. Boruta Goriška in Goriškova prapravnukinja Ana Svetel, antropologinja, pesnica in pisateljica.
Slikar Jože Kramberger, domačin iz Voličine je poklonil Maistrov portret lenarški občini, župan mag. Kramberger pa ga je izročil predsednici TD Rudolf Maister Vojanov iz Zavrha. Predsednik mariborskega domovinskega društva generala Rudolfa Maistra Aleš Arih pa je završkemu TD podaril sliko akademskega slikarja Slavka Koresa, ki jo je donirala vnukinja Maistrove tajnice v letih 1918 – 1919, Dunja Samec iz Maribora. 38. Maistrove prireditve so sklenili s krajšim družabnim srečanjem in obujanjem spominov v Centru Slovenskih goric.