V Medeneracijskem centru Pri Tinci smo imeli zelo zanimivo, poučno in ustvarjano delavnico polstenja volne. Pod mentorstvom gospe Katje Kogej, etnologinje, sociologinje in nutropatinje iz Šmartnega v Brdih, smo se seznanili s postopkom suhega polstenja volne in izdelali vsak svoje polsteno jabolko. Postopek izdelave je sicer kar dolgotrajen, vendar zelo pomirjujoč, saj ob enakomernrm zabadanju igle preprosto pozabiš na vse okorg sebe.
Polstenje volne je način obdelovanja česane ovčje volne. To je dejansko ena najstarejših tehnik obdelave volne, ki je stara že več tisočletij in jo še vedno uporabljajo nomadski narodi v Aziji. Poznamo dve tehniki polstenja in sicer suho, kjer volno oblikujemo s posebno iglo in mokro, kjer volno obdelujemo z milnico.
S polstenjem lahko ustvarimo najrazličnejše izdelke: ogrlice, okraske, cvetlice, sadje, torbice, pasove, šale in še in še. Le nekaj potrpljenja moramo imeti in se prepustiti domišliji, pa nastanejo čudoviti unikatni izdelki. Ker se bližajo novoletni prazniki, bodo mogoče domači polsteni izdelki prava izbira za darilo.