Izdelovali bomo sliko in okvir v baročnih motivih, ki jih v muzejskih prostorih ne manjka. Živahni zajčki, namrgodena sova, urni lovski psi in zlato listje in stebelca se bodo iz sten preselili na papir in karton.
Na delavnico vabimo družine, pa tudi stare starše z vnučki, mlade, odrasle...torej vse, ki radi ustvarjate, se ob ustvarjanju družite in tudi izveste nekaj novega.
________________________________________________________________________________________________
*Delavnica je del spremljevalnega programa prihajajoče razstave 'Stiški opat Jakob Reinprecht kot naročnik zgodnjebaročnih umetnin'', v okviru projekta Barok v Sloveniji. Odprtje razstave bo 20. junija ob 18. uri. Delavnica je prva v nizu delavnic, ki bodo navdih za ustvarjanje iskale v baroku in baročnih elementih iz Stične in Slovenije.